Közgyűlési beszámoló a szakosztályok 2019-2020-as működéséről

Tájékoztató a DUSE labdarúgó szakosztályának működéséről

Utánpótlás korosztályaink jelenleg:

  • U 5-6-7
  • U8-9,
  • U 10-11
  • U12-13
  • U16

2020. március 14 után a labdarúgó edzések egészen júniusig megszűntek. Digitális oktatás folyt, egyéni edzés tervekkel. A nagy idő kihagyás miatt a szokásos nyári szünetet nem tartottuk meg, azóta folyamatosan edzések vannak. Az utánpótlás nevelés jó ütemben, jó kvalitású vezető edzővel folyik, aki maga is játékos edző, valamint két segédedző támogatja még munkáját. Lelkiismeretesen, lendületesen végzi munkáját, nagy hangsúly fektet az óvodai előkészítő nevelésre felmenő rendszerben. Óvodai játékos labdás foglalkozásokat tart, amelyeknek nagy sikere van.

Egyéges utánpótlás nevelési elképzeléseink vannak amelyek nem illeszkednek feltétlenül a szövetségi irányelvekhez. A területi magasabb szintű osztályokból ( DMTK) folyik a játékos elszívás, illetve a magasabb szintű játékos nevelést nem képviselő Pereggel többször gyűlik meg a bajunk.  Az MLSZ etikett ezt nem szankcionálja elég határozottan. Így a helyi utánpótlás nevelés sokszor motiválatlanná válik. Magasabb szinten sajnos ugyanez működik. Ez a rendszer nem szolgálja, nem erősíti a hazai labdarúgást. Mondhatni a lényegétől fosztja meg.

Létszámunk 60-80 körül mozog. A szakosztály működésének finanszírozása tao támogatásból valósul meg.  A 2019-20-as év up. nevelésének költségvetése 9,5 millió forint volt. Ebből 8.6 millió forintot tao támogatásból, a többit tagdíjakból fedeztünk. Az up nevelés 10 százalékos önrésszel működik.

2019 szeptemberében változások történtek a labdarúgó szakosztálynál. Szabó Benjámin és Kálmán Zoltán befejezte munkáját nálunk.

Szeptember 1-től Cziráky Tamás lett a DUSE Labdarúgó szakosztályának új edzője. Öt korcsoportban kezdték meg az edzéseket sportolóink. U7, U9, U11, U13, és U16-ban közel 60 focista vett részt az edzéseken. Beneveztünk a Bozsik tornára,  - mint az eddigi években is - melyen U7, U9, U11, és U13-as csapataink indultak. A legnagyobbak U16-ban szerepeltek, mivel az MLSZ 2019/2020-as évadban U14-15-ös korcsoportot nem indított. Ők már a számukra szervezett bajnokságon vettek részt, illetve az téli Pest megyei futsal rendezvényeken. A decemberben kezdődő futsal bajnokságra 3 korosztályt neveztünk be. U11, U13–ban 1-1, míg  U15-ben 2 csapatot indítottunk.

Az őszi toborzás után új gyerekekkel bővült az egyesület. U7-ben tudtunk a legkisebb létszámmal kiállni, ezért óvodai foglalkozásokat szerveztünk.  Edzőnk heti két alkalommal tartott nagy csoportos gyerekeknek labdás fejlesztő órákat.

2020 március 13-án került sor az utolsó edzésre. A járvány miatt be kellett fejezni a foglalkozásokat. Online folytatódott tovább a munka. Sportolóink az interneten keresztül rendszeres kapcsolatban voltak az edzőjükkel. Így kapták az edzésfeladatokat, teszteket.

Május 11-től kiscsoportos foglalkozásokat, majd két hét múlva hagyományos felállás szerinti edzéseket lehetett tartani. Természetesen a megfelelő szabályok betartásával. Nem került sor az előzőleg kiírt mérkőzések megtartására. A nyár túlnyomó részét edzéssel töltötték focistáink.

Jelenleg is folyik a toborzás ,bízva abban, hogy minél több gyerek kezdi el a labdarúgást.

Beruházások, tárgyi eszköz beszerzések

2019-20 as évadban tao támogatásból megvalósított tárgyi eszköz beszerzéseinket a mellékelt könyvvizsgálói összesített adatlapok tartalmazzák. A beszerzések nagyságrendje miatt az egyesület könyvvizsgálatra kötelezett. A 2019-20 as évad teljes tao elszámolását végső határidő előtt benyújtottuk, amely mintegy egy hónapos folyamatos napi munkát jelentett a szakosztály vezetésének.

A szakosztály életében korábban nem volt lehetőség ilyen nagyarányú fejlesztések végrehajtására. A táblázatban szerepel többek között ipari mosógép, fűkasza, gyepszellőztető, ipari fűnyíró traktor, nagy teljesítményű gázkazán laptop, szkenner, nyomtató öltöző berendezések (padok, fogasok, labdafogó hálók 5x2 méretű kapuk) beszerzése. Felszerelést 3,7 millió forint értékben vásároltunk a szakosztálynak.

Beruházásokat illetően megvalósult a kerítés, 3.480 000 ft értékben, a pálya füvesítése és az öntözőrendszer 60 százalékos készültségen áll jelenleg. A pálya földmunkáit és füvesítését előre teljes összegben kifizettük. Az öntöző rendszer fizetése késik, a programot nem tudtuk feltölteni, ( reményeink szerint ősszel sikerül), illetve az önkormányzati önrész a pálya építéséhez nem került teljesen kifizetésre. A pálya építéshez 2,5 millió forint hiányzik, amelyet mi megelőlegeztünk, és emiatt az öntözés előlegét nem tudtuk kifizetni. Másrészt 1,250 000 forintot adott kölcsön a szakosztály a kajak szakosztálynak a Kajak tanya kifestésére, amelyet nem kaptunk még vissza. Az öntözés kb 6,4 millió forint amely tartalmaz 30 százalékos önrészt. Egyenlőre ezt az önrészt nem fogjuk megkapni. Összesítve a számokat ha a kintlévőségek befutnak, ki tudjuk fizetni a teljes  öntözést is. A beruházó jelenleg megelőlegezte a csöveket, a szükséges szerelvényekkel, amelyek lefektetésre kerültek. Kifizetett a szakosztály 500 000 ft értékben 2 db nagy teljesítményű szivattyút, amely az öntözés folyamatosságáért fog felelni. Egy új kutat vertünk az edzőpálya közelében, amely táplálni fogja a rendszert.

A rendszer működéséhez szükséges volt 380 teljesítményű áram, amelyet 310 000 ft értékben kifizettünk pályázaton kívül, önköltségen a vállalkozónak. Szintén pályázaton kívül kellett vásárolnunk a pályára takaró földet 650 000 Ft értékben. Ez utóbbi két tételre nem volt pályázati lehetőség, sem fedezet. Önköltségesen gazdálkodtuk ki.

A tagdíj fizetési morált 4 év alatt 40 százalékosról 98 százalékosra szigorítottuk. A gazdálkodásunkat nagyon erős takarékosság és szigor jellemzi. Két könyvelő, egy könyvvizsgáló, egy tao szakértő segíti és felügyeli azt.

Az edzőpálya világítását az önrész vállalás bizonytalanságai miatt 2020-21 es évadra hosszabbítottuk

Beszámoló Kajak-Szakosztály

-Idei versenyszezonunkat febr.8.án kezdtük Pakson a Heraklész fizikai felmérővel.

-Vírushelyzet miatt le kellett állni az edzésekkel. Otthoni videókkal, (Keresztes Adri) MKKSZ videókkal edzettek maguk a gyerekek. Futás volt még szintén egyedül.

-Május 04.én lassanként újra indíthattuk a szabadtéri edzéseket. Kisebb, osztott csoportokba szerveztük a gyerekeket.

-2 x Online konferenciákban segített a szövetég, és osztottuk meg tapasztalatainkat. Senki nem volt beteg.

Bálint Miklós edzi a csapatot, iskola végeztével de., és du is. Szombatonként hosszú evezés van kb 20-25 km, de csak a haladó csoportnak. Sportolóink bő 50 % tudjuk versenyeztetni, van aki csak hobby szinten szeretne részt venni az edzéseken. Ők rendszertelenül járnak, de megadjuk a lehetőséget nekik is.

Eszközállományunkat apránként korszerűsítjük. Mk hajókat és kölyök lapátokat vásárolunk. A magánhajók száma is szépen gyarapodik, az elkötelezett sportolóink saját hajóban eveznek.

2 motorcsónakunk van, de az egyik motor jelenleg hibás, szervizben van.

Versenyeink júniustól elindultak. Eddig 4 versenyre neveztünk, most hétvégén Sukoróra megyünk Pest –megye bajnokságra. Ezenkívül még 4-5 versenyen fogunk részt venni, és tervezünk egy téli sítábort is.

Október közepétől edzőteremben edzünk, amit az iskola ad bérbe. A termet saját gépeinkkel és eszközeinkkel szereltünk fel.

A DUSE bérleti szerződése alatt álló Dömsödi Csónakház felújítása május elejére elkészült. Önerőből, sok idővel és munkával takarítottuk ki a kőműves munka után hagyott piszkot és felfordulást. Az építési hulladékot az önkormányzat elszállítatta, az udvart rendbe tettük.

Kinti munkálatok még lesznek. Füvesíteni szeretnénk, autóbeállónak murvát hordatni, és az új építésű terasz ajtó elé kell feljárót építeni. Ezeket a munkákat az önkormányzattal közös erővel tervezzük kivitelezni, mivel a feljáró még a pályázat része volt.

Fakivágási engedélyt kértünk és kaptunk a belső területen lévő veszélyes nyárfák kivágására. Több erre megfelelő szakemberrel beszéltünk, nem vállalják a fákért cserébe. Ezzel kapcsolatban is még sok teendőnk lesz.

A szezon eleji táborozók a veszélyhelyzet miatt nem tudtak jönni, és azóta is volt lemondás ez okból. Anyagilag nehéz helyzet ez, hiszen csak 4, szűk 5 hónap alatt tudunk gazdaságosan vendégeket fogadni. 

 Télen is tudnánk, tudunk vendégeket fogadni, de ingen kérdéses, hogy a ebben a szezonban mennyire lesz gazdaságos felfűteni a házat csak néhány napra jelentkező vendégek részére.

A cél az lenne, hogy folyamatosan legyen vendég, de a szállás jellege miatt iskola időszakban nem tudom, hogy lesz-e jelentkező. Felnőtt csoportokat is és minden reklámlehetőséget meg fogunk ragadni.

Említettem, hogy télen is tudunk vendéget fogadni, mert a szálláshely felújítása alatt a fűtés javítása és korszerűsítése is elkészült, amit a Kajak-szakosztály teljes egészében önállóan finanszírozott.

A belső festést is sikerült a futball szakosztály segítségével megoldanunk. Minden pályázaton kívül eső saját költségünk 2.900.000 Ft.

Bízunk abban, hogy a veszélyhelyzet nem rontja tovább a lehetőségeinket és a szakosztályunk ezután is fejlődőképes lesz.

2019-2020 Dömsödi USE Kézilabda szakosztály
szakmai beszámoló

Korosztályok:

  • U11 területi
  • U13 területi
  • U14 területi

Eredmények:

  • U11 12 mérkőzés 7 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség
  • U13 12 mérkőzés 8 győzelem, 4 vereség
  • U14 15 mérkőzés 8 győzelem 7 vereség

U14 az őszi alapszakaszban elért eredménye alapján a tavaszi szezonban felsőházba került.

Csoport gólkirálynő szakosztályunk játékosa Mester Mirella lett

A Covid-19 járvány miatt a tavaszi bajnoki szezon már nem lett megkezdve, tornák sem kerültek megrendezésre.

A játékosok részére online edzések voltak biztosítva és otthoni edzésprogramot kaptak, melyről az edzőjük felé be kellett számolni.

Elkezdtük a selejtezést, leltározást amit meg kellett szakítani, mert a szakszövetségtől az előző évek TAO elszámolásaira hiánypótlásokat kaptunk. Összesen 6 db hiánypótlás érkezett ezidáig, ebből egyet fogadtak el és így a 2014-es év elszámolását elfogadták, EMMI felé a szövetség ezt le is jelentette. 2015 és 2016 évekre jelenleg is folyamatban van illetve lezáratlan még 5 db hiánypótlás. Ezek közül volt olyan, ahol szinte a teljes évet újra kellett dokumentálni, közel 500 oldal volt egyetlen hiánypótlás. Az 5 db még jelenleg is ellenőrzés alatt lévő pótlásunk több., mint 1000 oldal. A legnagyobb és legtöbb időt igénybe vevő munka a munkabérek és járulékok utólagos „kinyomozása”, mely szakosztály bankszámlájáról és mikor lettek utalva. Emberpróbáló munka 5 évvel ezelőtti adatokat, dokumentumokat elkészíteni, úgy, hogy az irattárban nincsenek előzmények. Az egyesület felügyelő bizottságának elnökének Izsák Gábornénak köszönjük ezúton is gyűjtő munkában nyújtott segítségét.

Csatolt fájlok: